Domy jednorodzinne

Domy jednorodzinne to ekonomika budowy, ekonomika użytkowania, współczesna i naturalna stylistyka, pewność rozwiązań, zgodność z oczekiwaniami klienta.

Domy jednorodzinne projektujemy zawsze wg wymogów klienta i zasad które pozwalają na minimalizację kosztów tak budowy jak i użytkowania.

Uzyskujemy ten efekt stosując zwartą bryłę budynku. Podobnie rozmieszczając okna i drzwi kierujemy się nasłonecznieniem dbając zarówno o maksymalne światło zimą jak i walcząc z przegrzewaniem latem.

Również dobór materiałów konstrukcyjnych i systemów grzewczych pozwala na utrzymanie komfortu cieplnego niezależnie od pór roku.

Nie zapominamy nigdy o wyglądzie budynku tak na zewnątrz jak i we wnętrzach, dbając o indywidualny wyraz, harmonię z otoczeniem jak i preferencje stylistyczne zamawiającego.

Efekty widzicie Państwo na załączonych zdjęciach i wizualizacjach.

1. Projekt domu z dwoma wcięciami

Projektowany budynek jest obiektem mieszkalnym jednorodzinnym, parterowym z poddaszem użytkowym. Na parterze budynku znajdują się część dzienna domu, a w niej następujące pomieszczenia: hall, salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, kotłownia, pracownia, garaż oraz schody na poddasze budynku. Na poddaszu domu znajdują się 4 pokoje sypialniane,dwie garderoby oraz łazienka.

Projekt domu w konstrukcji tradycyjnej murowanej. Bryła budynku jest prosta, prostokątna z dwoma wcięciami. Dach dwuspadowy o kalenicy równoległej do elewacji frontowej.

Powierzchnia użytkowa parteru: 106,11 m2
Powierzchnia użytkowa poddasza: 88,87 m2
Powierzchnia całkowita: 126,63 m2

2. Projekt domu z dużym przeszkleniem na ogród i garażem w bryle budynku

Projek budynku parterowego z użytkowym poddaszem, ze ścianką kolankową. Bryła budynku prostokątna z jednym delikatnym wysunięciem na parterze w części wypoczynkowej z widokiem na ogród i możliwością doprojektowania tarasu. Obiekt pokryty dachem wielospadowym o głównej kalenicy równoległej do elewacji frontowej i niższej kalenicy prostopadłej do elewacji frontowej.

Powierzchnia użytkowa parteru: 157,22 m2

Powierzchnia użytkowa poddasza: 45,56 m2

Powierzchnia całkowita: 202,78 m2

3. Projekt domu ze świetlikiem dachowym i sauną

Projekt domu w konstrukcji murowanej. Bryła budynku w kształcie litery „L”. Budynek parterowy z użytkowym poddaszem ze ścianką kolankową. Pokryty dwuspadowym dachem o kalenicy prostopadłej i równoległej do elewacji frontowej.

Powierzchnia całkowita: 137,00 m2

Powierzchnia użytkowa parteru: 113,58 m2

Powierzchnia użytkowa poddasza: 97,35 m2

4. Projekt domu z wysokim sufitem w salonie

Projektowany budynek jest obiektem mieszkalnym jednorodzinnym, parterowym z poddaszem użytkowym. Na parterze budynku znajdują się część dzienna domu, a w niej następujące pomieszczenia: przedsionek, hol, salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, kotłownia, pokój oraz schody na poddasze budynku. Na poddaszu domu znajdują się trzy pokoje sypialniane, garderoba oraz łazienka z pralnią (razem).

Bryła na planie kwadratu z dwoma wysunięciami na wejściu i od ogrodu z dużym przeszkleniem na piękny widok. W salonie zastosowano wysoki sufit na dwa piętra. Przestrzeń stała się jeszcze bardziej otwarta i przestronna. 
Powierzchnia użytkowa parteru: 112,54 m2
Powierzchnia użytkowa poddasza: 85,21 m2
Powierzchnia całkowita: 203,88 m2

5. Projekt domu minimalistyczna stodoła

Projektowany budynek jest obiektem mieszkalnym jednorodzinnym, parterowym z poddaszem użytkowym. Na parterze budynku znajdują się część dzienna domu, a w niej następujące pomieszczenia: przedsionek, hol, salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, kotłownia, pokój z funkcją biura lub pracowni oraz schody na poddasze budynku. Na poddaszu domu znajdują się trzy pokoje sypialniane, garderoba oraz łazienka z pralnią (razem). Posiada również otwarty sufit na piętro w salonie, dzięki czemu salon jest wysoki i przestronny. 

Powierzchnia użytkowa parteru: 147,60 m2

Powierzchnia użytkowa poddasza: 84,55 m2

Powierzchnia użytkowa łącznie: 232,15 m2

6. Projekt domu w tradycyjnym stylu

7. Projekt domu z oknem narożnikowym

8. Projekt domu z elewacją drewnianą

Projekt domu w konstrukcji szkieletowej. Budynek o elewacji drewnianej idealnie wpisuje się tradycyjne budownictwo. Bryła jest zwarta, parterowa z gankami po obu stronach budynku. Na planie znalazły się dwa pokoje i obszerny, słoneczny salon.
Powierzchnia użytkowa łącznie: 62,65m2

9. Projekt domu z elewacją drewnianą

dwukondygnacyjny

10. Projekt domu z drewnianą elewacją

dwukondygnacyjny

Projekt domu w konstrukcji szkieletowej. Budynek o elewacji drewnianej idealnie wpisuje się wiejski krajobraz. Bryła jest zwarta, dach dwuspadowy z jednej strony opuszcza się niemal do wysokości gruntu. Na wejściu znajduje się zadaszenie na słupach. Część dzienna zlokalizowana w parterze, natomiast na piętrze znajduje się część sypialna. Garaż w bryle budynku.

Powierzchnia użytkowa łącznie: 211,10m2

Powierzchnia użytkowa parteru: 123,92m2

Powierzchnia użytkowa poddasza: 87,18m2

11. Projekt domu w konstrukcji tradycyjnej

murowanej

Projekt domu w konstrukcji tradycyjnej murowanej. Budynek o zwartej bryle z garażem w zabudowie. Dach czterospadowy, nawiązujący do stylu dworkowego. Duże pomieszczenia oraz obszerne schody tworzą reprezentacyjne wnętrza.
Powierzchnia użytkowa parteru: 160,64m2

Powierzchnia użytkowa poddasza: 129,86m2

Powierzchnia użytkowa łącznie: 290,50m2

 

elewacja 1
elewacja 3
elewacje 2
elewacje 4
rzut parteru
rzut piętra




 

12. Projekt domu w konstrukcji tradycyjnej murowanej

Projekt domu w konstrukcji tradycyjnej murowanej. Budynek na rzucie kształcie litery L. Na wejściu znajdują się duże reprezentacyjne schody. Przestronne pomieszczenia oraz stonowana bryła nadaje projektowi cechy niedużej willi.

Powierzchnia użytkowa parteru: 161,94m2

Powierzchnia użytkowa poddasza: 171,89m2

Powierzchnia użytkowa łącznie: 333,83m2